Často kladené otázky

Částice použitého materiálu se navážou na podklad a zůstanou ve zdivu funkční navždy, protože nijak nedegradují.

Zpravidla bývá injektáž, tedy i vrtací práce, prováděna z venkovní strany. Úklid tedy spočívá jen v zametení pracovní plochy.

Ve vyjímečných případech, kdy je třeba provést vrty z vnitřní strany objektu, dochází jen k minimálnímu znečištěni nejbližšího okolí prachem z vrtu. Hrubý úklid provádíme v rámci zakázky.

Při splnění základních pravidel a pokynů (námi doporučený materiiál a postup) a umožníte nám sanační opatření objektu dozorovat, poskytneme Vám záruku až 10 let.

Opravdu kvalitní materiál je pochopitelně dražší, než jiné.

Námi používané materiály disponují vysokou koncentrací funkčních částic, což lze doložit i příslušnými certifikáty.

Z dlouhodobého hlediska je vhodnější a v konečném důsledku i levnější, použít materiály v maximálně dosažitelné kvalitě, které jsou samozřejmě trochu dražší.

Omítka vlhkého zdiva bývá napadená plísněmi a usazenými solemi. Tyto v omítce zůstávají i po vysušení objektu, idkyž často jen latentně. Usazená sůl je hydroskopická a snadno na sebe váže další vlkost. I latentní a nečinné spory plísně se po zvlhnutí díky přítomné soli, opět rozrostou.

Je tedy dobré při odvlhčení objektu a zabezpečení zdiva, také ošetřit i omítku a zasjistit tak dlouhou životnost, užitnou hodnotu a zdravotní nezávadnost objektu tak, aby se situace neopakovala.

Stejně, jako u výběru firmy k zajištění jakékoli jiné práce či služby.

  1. Zjistěte si nějaké reference ( hotové práce, pozitivní, ale i negativní zmínky na internetu či jiných médiích ).
  2. Nenechte se ovlivnit nápadně nízkou cenou ( kvaltiní a spolehlivé materiály tvoří cca 80 % z hodnoty zakázky ).
  3. Pokud dodavatel tvrdí, že není třeba měnit omítku, chce si jen zjednodušit práci a provedené práce nebudou dlouhodobě funkční.
  4. Žádejte prodlouženou záruku. Je-li si dodavatel jistý vlastní prací a profesionalitou, nebude se zdráhat ji poskytnout.
  5. Žádejte technické listy či certifikáty k použitým materiálům. Případně překontrolujte, zda byly při realizaci prací opravdu použity a nebyly případně nahrazeny levnějšími a méně spolehlivými.