sanujeme.cz
sanace vlhkého zdiva chemickou injektáží


Příčiny vlhnutí zdiva

Pro kvalitní a spolehlivou sanaci zdiva je nutné, znát příčinu jeho vlhnutí. Skutečné řešení problému totiž nespočívá jen ve vysoušení, ale především v odstranění zdroje vlhkosti. Už samotný cyklus vzlínání vody a jejího vypařování je destruktivní, dochází při něm totiž k zanášení zdiva solemi rozpuštěnými ve vodě, což kromě známých výkvětů na omítce způsobuje i to, že je stěna po vysušení náchylnější ke vstřebávání vlhkosti ze vzduchu.

  • Kondenzace páry z interiéru
  • Zatékání dešťové vody
  • Vzdušná vlhkost
Příčiny vlhnutí zdiva

Sanace vlhkého zdiva

Pokud se sanace vlhkého zdiva neprovede včas, stane se vlhké zdivo problémem v mnoha ohledech. Výskyt plísní, působením vlhkosti ve spodní části objektu, dochází k postupné a nevratné destrukci stavby, degradaci a rozpadu zdiva u historických budov, nevratné poškození dřevěných konstrukcí a v neposlední řadě snížení tepelně izolačních vlastností stěn. Izolace proti vlhkosti je tedy velmi důležitá pro bezproblémové a zdravé bydlení.

  • Eliminace různých druhů plísní
  • Zamezení tepelným ztrátám
  • V neposlední řadě estetické důvody

Čemu věnovat pozornost

Tento obor je náročný, protože se skládá z více sanačních technologií, které se většinou navzájem doplňují a každá z těchto technologií musí být bezchybně provedena včetně správně zvolených sanačních materiálů. Jednou z důležitých sanačních technologií při odvlhčování zdiva je horizontální (vodorovná) tlaková chemická injektáž, která plně nahrazuje podřezání zdiva objektu z důvodu vzlínající kapilární vlhkosti ze základů objektu.

  • Tlaková a beztlaková injektáž
  • Drenáž
  • Sanační omítky

Další informace také na


www.hydroizolace-zdiva.cz

Akční rádius - sanujeme.cz

Po vzájemné dohodě realizujeme zakázky po celé ČR.

Naši partneři, dodavatelé a spřátelené weby

Sanace Matýs
Sanax
Solar Solution
Inventer

O nás

V oboru pracujeme již od roku 2006, jsme flexibilní, máme slušné cenové relace. Používáme certifikované materiály vyrobené v Německu, které splňují směrnice WTA. K námi používaným materiálům můžeme doložit jejich technické listy.

Běžně provádíme sanace zdiva, hydroizolace vlhkého zdiva v kraji severočeském, středočeském, v Praze a také ve východočeském kraji. Po případné dohodě i v celé ČR.

Provádíme průzkumy staveb, konzultace a kompletní návrhy řešení, do 30 km zdarma, nad 30 km si účtujeme dopravné.

Sledujeme nejnovější technologické trendy, sanace zdiva je odborná činnost, proto školíme naše pracovníky každý rok certifikovanou firmou, která se řídí WTA. Tyto certifikáty Vám můžeme na požádání doložit.

Zastaralé, přesto stále používané, materiály na bázi vodního skla jsou již dávno překonané. Používáme pouze výrobky, na jejichž funkčnost se nebojíme dávat vyšší záruky než je běžné.